Obhospodařujeme 3,14 ha vinic, jež se všechny nachází v oblasti CHKO Pálava. Tím pádem chceme být při ošetřování našich vinic citliví k historické krajině, která je pro Pálavu typická. Rádi jsme se tedy zapojili do integrovaného způsobu pěstování hroznů révy vinné (též zvaného „environmentální opatření“), což je citlivý přístup ke krajině, životnímu prostředí a révě vinné, ke které máme úctu a které chceme poskytnout ty nejlepší podmínky k životu a posloužit i našemu zákazníkovi tak, aby se mu dostalo kvalitního a chutného vína.

Víno

Pěstujeme odrůdy Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Sauvignon, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe v tratích Stará hora, U božích muk a Pod oborou. Celou úrodu zpracováváme ve sklepě v České ulici, která je centrem vyhlášené vesnické památkové rezervace. V posledních letech díky příznivým klimatickým podmínkám není nutné vína přislazovat a červená minimálně. Vína v lahvích jsou přívlastková a odpovídají typu VOC – tak se značí víno originální certifikace. To znamená, že původ hroznů je z našich registrovaných vinic v katastru Pavlova a nepoužívají se enzymy, cizí kvasinky a barrique.

Pro Vás

Naše vinařství je dostupné a je možné je navštívit, posedět, popovídat si a ochutnat naše vína po domluvě. Kapacita posezení v lisovně sklepa je 15 osob.

Kontakt

tel.: 603 483 614

email: zatloukal@ezp-czech.cz

http://www.zatloukalpavlov.cz/

Mapa